Półkolonie dla dzieci – Łódź i okolice

Wykwalifikowana opieka, rozwój poprzez sport, aktywne spędzanie wolnego czasu, to wyróżniające elementy półkolonii dla dzieci w Łodzi.

Atrakcyjne zajęcia stacjonarne, blisko miejsca zamieszkania, to dobre rozwiązanie osób, którym zależy, by ich pociechy doświadczyły pierwszego, samodzielnego spędzania czasu wolnego poza domem. Jeśli chodzi o półkolonie dla dzieci – Łódź oferuje liczne formy zajęć sportowych, w tym półkolonie piłkarskie. Zamiast skazywać dzieci na godziny spędzone na grach lub oglądaniu telewizji, warto je zaktywizować. Czego możemy spodziewać się po ofercie półkolonii?

Półkolonie dla dzieci – Łódź z piłkarską ofertą

Półkolonie dla dzieci – Łódź organizuje zajęcia tematyczne prowadzone przez wykwalifikowanych trenerów. Są to prowadzący ze specjalizacją piłka nożna lub posiadający licencję trenerską uprawniająca do pracy z dziećmi i młodzieżą. Trenerzy to pasjonaci, którzy oprócz dyscypliny, potrafią dzieciom zaszczepić miłość do aktywności i regularnego obcowania ze sportem. Dzięki nim, program półkolonii w Łodzi staje się wyjątkowy.

Półkolonie dla dzieci w Łodzi, to zarówno inicjatywy prowadzone przez podmioty prywatne, jak i blisko 4000 miejsc w łódzkich placówkach edukacyjnych, które zostały przygotowane dla uczniów szkół podstawowych pod aktywne wakacje w mieście. Zajęcia prowadzone są od pierwszego poniedziałku wakacji. Godziny rozpoczęcia zaczynają się od 7:00 do 9:00, a koniec przewidywany jest na 17:00. Każda placówka edukacyjna oferuje inny program zajęć. Różnorodność ofert ma przyciągnąć uwagę najmłodszych i trafić w ich oczekiwania.

Piłkarskie półkolonie dla dzieci w Łodzi – co gwarantują organizatorzy?

Półkolonie dla dzieci – Łódź wychodzi naprzeciw oczekiwaniom rodziców i przygotowuje najobszerniejszy program dla dzieci w wieku 6 – 13 lat. Co ciekawe, na czas wakacji, nie będzie obowiązywała rejonizacja, tzn. że nie trzeba być uczniem danej placówki, by móc uczęszczać na organizowane w niej zajęcia. Półkolonie dla dzieci w Łodzi to także stosunkowo niewielki wydatek. Od ponad dekady miasto dofinansowuje półkolonie dla najmłodszych, dzięki czemu nie trzeba martwić się o koszty komunikacji miejskiej (uczestnikom przysługuje prawo do bezpłatnych przejazdów), koszty wykwalifikowanego opiekuna, czy wysokie koszty wyżywienia (opłata za obiad to jedyne 10 złotych dziennie).

Podczas półkolonii placówki gwarantują:

  • zajęcia z trenerami,
  • zajęcia na świeżym powietrzu i w hali (w zależności od pogody),
  • spotkania ze sportowcami,
  • pełne wyżywienie – 3 posiłki dziennie,
  • ubezpieczenie NNW,
  • zajęcia są zawsze zgłaszane do Kuratorium Oświaty w Łodzi.

Jak co roku, Łódź stanęła na wysokości zadania. Przygotowane zostały wyjątkowe zajęcia dla najmłodszych, z uwzględnieniem ich zamiłowania do piłki nożnej. Oprócz codziennych zajęć sportowych, dzieci mogą liczyć na pełną opiekę oraz obecność wykwalifikowanej osoby, która będzie pełniła rolę opiekuna grupy.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*