Jak rozpocząć naukę jazdy na snowboardzie?

Wiele osób marzy o tym, aby w okresie zimowym móc pojechać w góry, aby wyszaleć się na stoku. Niestety nie wszyscy mieli okazję uczyć się jazdy na desce lub nartach w dzieciństwie. W dorosłym życiu dużo trudniej jest się uczyć czegoś od zera, ale nie warto z tego rezygnować, szczególnie, że naukę jazdy na stoku można zacząć w każdym wieku. Co trzeba wiedzieć, aby nauczyć się dobrze jeździć na snowboardzie?

Gdzie się uczyć?
Jazdy na snowboardzie można się uczyć na stokach w Polsce oraz w pozostałej części Europy. Część osób jest przekonana, że aby pojechać w Alpy, trzeba najpierw świetnie poruszać się na desce.
Nie jest to jednak prawda. Stoki we Francji, Włoszech, czy Austrii są świetnie przygotowane i podzielone na trasy wg stopnia zaawansowania. Znajdziemy zatem również wiele miejsca dla osób, które stawiają swoje pierwsze kroki na stoku. Co więcej, w zachodniej Europie warunki jazdy są zwykle dużo lepsze, więc nie ryzykujemy, że śnieg nie spadnie akurat w okresie naszego urlopu.

Sprzęt do jazdy na snowboardzie
Jeśli jeszcze nigdy nie jeździliśmy na desce, nie musimy od razu inwestować w stosunkowo drogi sprzęt. Możemy wypożyczyć go z wypożyczalni przy stoku lub też w naszym mieście. Pracownicy w takim miejscu na pewno doradzą nam, jaka deska będzie dla nas odpowiednia. Do jej wyboru potrzebujemy tylko znać nasz wzrost, wagę oraz oczywiście, stopień zaawansowania w jeździe. Jeśli jednak wolimy mieć swój sprzęt, najlepiej będzie kupić coś używanego. Nie warto od razu inwestować dużo w jego zakup, gdyż jeśli sport nie przypadnie nam do gustu, będziemy musieli go odsprzedać.

Kto powinien nas uczyć?
Wiele osób uczy się jazdy na desce samodzielnie lub przy pomocy filmów instruktażowych z internetu. Inni wolą uczyć się od znajomych, którzy dobrze opanowali jazdę na stoku. Najlepiej jest jednak udać się do licencjonowanego instruktora. Jeśli z tego zrezygnujemy, istnieje duża szansa, że nauczymy się jeździć z błędami, których trudno się będzie później pozbyć. Nauka z instruktorem jest też najbezpieczniejszą formą uczenia się. Na pewno nie dopuści on do tego, żebyśmy ulegli wypadkowi.