Gdzie spędzić wymarzony rodzinny weekend na Mazurach?

Warmia i Mazury to bez wątpienia jeden z najpiękniejszych regionów Polski, a Wielkie Jeziora Mazurskie zostały w 2011 roku uznane za jedno z czternastu najpiękniejszych miejsc na świecie. Planując rodzinny weekendowy wyjazd na Mazury, warto zatrzymać się w wyjątkowej wsi Mortęgi, w której znajduje się XIX-wieczny Pałac przekształcony w hotel.

Wypoczynek z dziećmi na Mazurach

Wypoczynek na Mazurach nie jest zarezerwowany jedynie dla ludzi kochających wodę i żeglowanie. Wiele osób chciałoby wyjechać na Mazury, lecz sądzi, że nie ma tam dla nich żadnych atrakcji, gdyż boją się wody i nie chcą żeglować. Czas obalić ten mit i udowodnić, że na Mazurach istnieje miejsce, w którym można aktywnie spędzić czas na lądzie. Wyjeżdżając z dziećmi, często obawiamy się, że nie znajdziemy dla nich wystarczającej ilości atrakcji. Wypoczynek z dziećmi w Pałacu Mortęgi to gwarancja zadowolenia zarówno dla dzieci, jak i dla rodziców. Na terenie Pałacu znajdziemy salę gimnastyczną (na której możemy zagrać m.in. w piłkę nożną, siatkówkę i koszykówkę), salę gier, a także Domek Magdalenki, gdzie wolny czas dzieci wypełnią kreatywne zabawy prowadzone przez profesjonalne animatorki. Znajduje się tu także plac zabaw, mini zoo z lokalnymi i egzotycznymi zwierzakami, a także zarybiony staw, specjalnie dla amatorów wędkarstwa. Wypoczynek z dzieckiem jest więc doskonałym pomysłem, gdyż mamy gwarancję, że zarówno maluch, jak i nastolatek nie znajdzie czasu na nudę.

Jazda konna na Mazurach

Jazda konna to wyjątkowa atrakcja oferowana przez Pałac Mortęgi. Na terenie Pałacu znajduje się stajnia z pięknymi wierzchowcami, na których możemy nauczyć się jeździć, korzystając z profesjonalnych porad instruktorów jazdy konnej. Doskonałą atrakcją jest także jazda bryczką, o której marzy wiele dzieci. Zwiedzanie przepięknych mazurskich terenów w bryczce zapewnia niezapomniane wrażenia i sprawia, że w otoczeniu przyrody przenosimy się do innych czasów. Jazda konna na Mazurach to niezapomniane doznania, które mogą przerodzić się w prawdziwą pasję. Przebywanie w otoczeniu natury i koni to relaks dla wszystkich, którzy pragną nauczyć się amatorsko jeździć konno.

Co dla dorosłych?

Dorośli znajdą tu z kolei luksusowe Santal spa oferujące masaże oraz zabiegi na ciało i twarz. Ponadto goście mogą skorzystać z porad doświadczonych terapeutów, którzy zaproponują zabiegi regenerujące i kuracje. Przepiękny zielony teren wokół parku idealnie nadaje się na weekendowy wypoczynek w otoczeniu natury. Miłośnicy historii również znajdą tu coś dla siebie. XIX-wieczny Pałac Mortęgi nie jest jedyną atrakcją historyczną w tej okolicy. W odległości 6 km od obiektu znajdują się ruiny Zamku Biskupów Chełmińskich w Lubawie oraz ścieżka edukacyjna, a każdego roku w lipcu podczas „Dni Grunwaldu” w odległości 35 km od Pałacu Mortęgi odbywa się słynna inscenizacja Bitwy pod Grunwaldem. W okolicy Pałacu znaleźć można również ruiny Zamku w Szymbarku, Zamek Krzyżacki w Ostródzie, Park Krajobrazowy Pojezierza Iławskiego i wiele innych atrakcji, które można zobaczyć, decydując się spędzić weekend na Mazurach.