Urlop pod namiotem – przygotuj się do podróży i ciesz się wakacjami

Spędzanie wakacji pod namiotem może być fascynującą przygodą i świetnym sposobem na wypoczynek na łonie natury. Na taki urlop możemy liczyć tylko wtedy, gdy odpowiednio przygotujemy się do takiej wyprawy.

Kluczową decyzją będzie wybranie dobrego namiotu, który będzie dostosowany do naszych potrzeb. W sezonie znajdziemy w sklepach mnóstwo modeli, które sprawdzają się w różnych warunkach. Nie warto wydawać całych oszczędności na profesjonalny namiot do wypraw górskich, jeżeli zamierzamy spędzić kilka ciepłych nocy na kempingu- lepiej wybrać model, dostosowany do warunków, w jakich będziemy przebywać. Podczas wyboru zwracajmy największą uwagę na wymiary produktu oraz materiał, z którego jest wykonany. Absolutnym minimum powinien być namiot wyposażony w wodoodporny tropik i część sypialnianą. Czasami, nawet gdy jest bardzo ciepło, podłoże potrafi być w nocy chłodne i wilgotne- noc w takich warunkach nie należy do najprzyjemniejszych.

Kolejnym, niezwykle ważnym akcesorium będzie ciepły śpiwór. W sklepach znajdziemy modele o różnej grubości, dostosowane do pobytu w różnych temperaturach. Warto, aby nie zajmował wiele miejsca, ale skutecznie chronił przed działaniem niskich temperatur. Aby było nam wygodniej, możemy zdecydować się na zakup karimaty bądź dmuchanego materaca. Pierwsze rozwiązanie to znacznie mniej czasu spędzonego na rozkładaniu stanowiska, jednak również mniejszy komfort podczas snu.

W zależności od tego, jaki jest plan naszego urlopu, możemy zdecydować się na dodatkowe wyposażenie lub nie. Jeśli planujemy spożywać wszystkie posiłki w lokalach gastronomicznych nie będą nam potrzebne akcesoria do gotowania. W innym wypadku warto zainwestować w podróżne, kompaktowe zestawy kuchenne. Przyda się multitool, latarka i środek na komary. Nie zawsze możemy mieć dostęp do wody na polu namiotowym, warto więc zabrać ze sobą chusteczki nawilżane czy żel antybakteryjny.

Przygotowanie do podróży zacznijmy od sprawdzenia warunków, w jakich przyjdzie nam biwakować. Z pewnością ułatwi nam do wybranie odpowiedniego wyposażenia na urlop pod namiotem.