Zegarek dla aktywnych: sportowy czy smartwatch?

SMART SPORTS, CZY SMARTWATCH? NAJLEPSZY ZEGATEK DLA AKTYWNYCH

Klasyczny, elektroniczny, z wbudowanym systemem nawigacji, wodoodporny, idealny.. Jaki jest najlepszy zegarek dla aktywnych? Przyjrzyjmy się zegarkom sportowym. W zależności od tego, jakiego rodzaju sport najbardziej lubimy uprawiać, potrzebny nam będzie zegarek, spełniający nasze wymagania. Klasa zegarków sportowych oferuje nam urządzenia ściśle elektroniczne: indywidualnie dopasowane do naszych potrzeb (zegarek ten możemy spersonalizować do takich detali, jak program spalania kalorii na dany dzień). Na rynku dostępne są urządzenia dostosowujące się do wymogów temperatury, wilgotności środowiska, specjalistyczne. Rozróżniając modele dla biegaczy np. fitness tracker i nurkujących pod wodą ( parametry terenowe).

Gadżet w formie zegarka, który posiada zbyt wiele funkcji, może być dla niektórych irytujący. Podczas zakupu zwróćmy uwagę, czy poszukujemy modelu, który jest odpowiednikiem komputera i telefonu – jeżeli zależy nam na dostępie do Internetu podczas treningu, jak i możliwości wykonywania połączeń – zdecydujmy się na zegarek typu smartwatch. Dla ceniących sobie odpoczynek od pracy podczas ćwiczeń, odpowiedniejszy będzie zegarek ze zlimitowanymi funkcjami komunikacyjnymi, co sprzyja modelowi fitnessu out of office.

Smartwatch to niewątpliwie najinteligentniejszy zegarek na świecie. Możemy do porównać do prywatnego doradcy lub trenera personalnego tkwiącego na nadgarstku. Poza bujnym wachlarzem modeli, które estetycznie ucieszą nawet najwybredniejsze oko, posiada on wiele udogodnień technicznych. Możliwości synchronizowania, czy personalizacji są bardzo szerokie: od pola wyświetlacza po mniejsze aplikacje. W takcie wysiłku możemy wchodzić w interakcje z multimedialnym światem, mając dostęp do wiadomości, gier, poczty, prognozy pogody, kalendarza, muzyki etc. Zegarki te sprawnie synchronizują się także z telefonem czy laptopem. Minusem konstrukcyjnym zegarków typu smart, jest stosunkowo niewielki interfejs oraz ładowanie baterii metodą USB. Wyeliminowanie kabla w trybie ładowania, będzie jednym z lepszych usprawnień smartwatcha.

W zależności od naszych potrzeb, podczas wyboru zegarka możemy uznać funkcjonalny minimalizm za decydujący plus: wówczas zakup droższego, w pełni wyposażonego, smartwatcha może konkurować z klasycznym modelem zegarka. Niektórzy widzieć go mogą w zegarku stricte sportowym, dobranym pod kątem preferencji treningowych. A na co dzień używać modelu klasycznego (zwracając uwagę na ograniczanie szkodliwego promieniowania urządzeń). Ważne by wybrać mądrze, niekoniecznie smart.