Jaką odzież rowerową wybrać?

Jazda na rowerze, jak każdy inny sport, wymaga odpowiedniego przygotowania. Oczywistym wyposażeniem jest odpowiedni rower, który będzie dostosowany do naszego stylu jazdy i powierzchni, po której zamierzamy się poruszać. Jednak, poza rowerem, należy również pomyśleć o właściwym stroju, dzięki któremu jazda na rowerze będzie bardziej komfortowa. 

Odpowiednia odzież kolarska to ta, która została wykonana z materiału zapewniającego odprowadzenie nadmiaru potu, gromadzącego się na naszym ciele w związku z aktywnością fizyczną. Taki strój powinien jak najbardziej przylegać do naszej skóry, a przy tym być elastyczny i miły w dotyku. Ważne jest również bezpieczeństwo naszej skóry. Źle dobrany strój, może negatywnie wpływać nie tylko na komfort naszej jazdy, ale również na osiągane przez nas wyniki. Zbyt luźne ubranie może zwiększać opór powietrza, przez co będzie nas spowalniał podczas jazdy.

Elementy odzieży kolarskiej

Strój na rower składa się z odpowiednich spodni, koszulki, a także innych potrzebnych akcesoriów, dzięki którym jazda na rowerze będzie bardziej komfortowa. Koszulka powinna być wykonana z materiału, który zapewni wchłanianie potu oraz nieprzyjemnych zapachów. Strój utrzymujący suchą skórę podczas jazdy będzie znacząco poprawiał naszą wygodę podczas jazdy na rowerze. Niezbędnym akcesorium kolarza są rękawiczki, które chronią dłonie przed odciskami i otarciami. Wielogodzinne trzymanie kierownicy może powodować uszkodzenie naszych dłoni, dlatego ważne jest, aby przed długą wyprawą założyć także odpowiednie rękawiczki kolarskiej. 

Odzież kolarska na każdą pogodę

Pogoda jest bardzo zmienna, dlatego podczas długiej wyprawy, słoneczny dzień może zmienić się w deszczowy. Wybierając się na kilkugodzinną przejażdżkę, powinniśmy być przygotowani na taką okoliczność i zabrać ze sobą ubranie, które ochroni nas zarówno przed zbyt dużym słońcem jak i deszczem. Kolarska kurtka przeciwdeszczowa musi być przede wszystkim lekka, tak aby dodatkowo nie obciążała kolarza.