Osłony rowerowe – do czego służą?

Jazda rowerem odbywa się w różnych warunkach atmosferycznych i różnych okolicznościach przyrody. Nic więc dziwnego, że nie tylko sam rowerzysta może doznać przykrych skutków związanych z czynnikami zewnętrznymi. Czasem chwila nieuwagi i nie jest trudno o tarcie lub inne uszkodzenie mechaniczne. Na tę okoliczność wynaleziono osłony rowerowe. Istnieją ich różne rodzaje i każda z nich ma trochę inne przeznaczenie. Najważniejsza zdaje się osłona ramy roweru. Rama jest bez wątpienia najważniejszym, a zarazem najbardziej kosztownym elementem, z jakiego składa się rower. Jej wartość sięga czasami kilkunastu tysięcy złotych. Warto więc zadbać, aby jak najdłużej pozostawała w stanie nienaruszonym, byśmy mogli cieszyć się z braku zbędnych wydatków. Dzięki takiej osłonie możemy zmienić walory estetyczne swojego jednośladu. Szeroki wybór taki osłon sprawi, że każdy znajdzie coś dla siebie, a jednocześnie pozwoli na częste zmienianie szaty graficznej naszego pojazdu.

Osłona pod łańcuch

Łańcuch roweru może powodować różnego rodzaju kłopoty i niedogodności na trasie. Prócz spadania i wpędzania w kłopoty łańcuchy często podczas jazdy odbijają się od rurek w pobliżu, wywołując niewielkie zadrapania i uszkodzenia, które niestety nie wyglądają estetycznie. Każdy zapalony rowerzysta, który dba o swój jednoślad, chce temu zapobiec. Tutaj z pomocą przychodzi osłona pod łańcuch. Jest to rzecz, w którą warto zainwestować gdyż zapobiegnie ona niepotrzebnym wydatkom. Jeszcze inną możliwością jest zakup specjalnych naklejek, które montuje się pod łańcuchem. Również są bardzo estetyczne i łatwe w użyciu i spełniają swoją funkcję ochronną.

Osłona na amortyzator rowerowy

Podczas kupowania części ochronnych warto zadbać również o posiadania osłony na amortyzator rowerowy. Świetnie sprawdzą się zarówno przy amortyzatorach sprężynowych, jak i powietrznych. Mają zwykle dobre właściwości rozciągające, co podnosi komfort użytkowania bez obaw o uszkodzenie. Mocne szycie również gwarantuje trwałość.