Skąd wziąć motywację do ćwiczeń?

Zbliża się początek nowego roku, a wraz z nim postanowienia noworoczne. Jednym z najpopularniejszych jest założenie, że zaczniemy regularnie ćwiczyć. Łatwo jest to powiedzieć, ale dużo trudniej dotrzymać obietnicy. Wiele osób bowiem, szybko traci zapał i zapomina, że chciało codzienni chodzić na siłownię, aby pozbyć się nadmiaru kilogramów. Co zatem zrobić, aby nasze postanowienie nie wyparowało niczym resztki alkoholu po sylwestrowej nocy? Skąd wziąć motywację do regularnych ćwiczeń?

Dlaczego chcesz ćwiczyć?
Zanim rozpoczniesz treningi, zastanów się dlaczego tak naprawdę chcesz zacząć ćwiczyć. Przygotowujesz się do ważnego wydarzenia w życiu? Chcesz być po prostu zdrowy? A może chcieć świetnie wyglądać na plaży w bikini? Każdy powód jest dobry! Zapisz jak najwięcej motywujących dla Ciebie powodów na kartce i powieś w widocznym miejscu, tak abyś zawsze mógł to nich wrócić wtedy, kiedy nie będzie ci się chciało iść pobiegać czy nawet wyjść na spacer. Pamiętaj o tym, że to co będzie cię motywować jest sprawą bardzo indywidualną. Jeśli Twoja koleżanka chce schudnąć ,aby podobać się chłopakom, to wcale nie znaczy, że ciebie też to będzie motywować.

Znajdź dyscyplinę dla siebie
Pamiętaj, że sport to ma być przede wszystkim przyjemność. Jeśli wydaje ci się, że najlepszą formą na schudnięcie, czy uzyskanie pięknej sylwetki jest bieganie, ale ty nie lubisz biegać, to wcale nie znaczy, że będzie to najlepsza forma aktywności dla ciebie. Musisz znaleźć coś takiego, co będzie dla ciebie atrakcyjne na tyle, żeby chciało ci się wyjść z domu w tym celu. W tej chwili na rynku mamy ogromną ofertę zajęć sportowych. Możesz wybrać się na fitness, zajęcia taneczne jogę, ale także na łyżwy, jazdę konną, pole dance. Na pewno uda się znaleźć dyscyplinę, która przypadnie ci do gustu.

Daj sobie czas
Wiele osób rezygnuje z ćwiczeń, kiedy tylko okazuje się, że ich forma jest bardzo słaba. Porównują się z bardziej wysportowanymi od siebie lub też oczekują zbyt szybkich efektów. Trzeba uzbroić się w cierpliwość i zdać sobie sprawę, że wszystkie dobre nawyki wymagają włożenia dużego wysiłku, bez którego nie zauważymy żadnych zmian.