Ach, jak przyjemnie!

Dla prawdziwego miłośnika jazdy na dwóch kółkach nie ma miejsca, do którego nie mógłby dotrzeć. Rowerem można przemierzać miasto, ale też górskie szlaki i trudno dostępne miejsca. Rodzaj roweru należy dobrać do powierzchni, aby jazda na nim była przyjemnością, a nie niepotrzebnym trudem.

 

Omijaj korki, by dotrzeć do celu

Do jazdy po asfaltowych czy betonowych ulicach, a także dobrze ubitych ścieżkach, przeznaczone są rowery crossowe. Warszawa i inne duże miasta, są przemierzane przez amatorów dwóch kółek na takich właśnie rowerach. Tam jazda na rowerze to nie tylko rekreacja, ale także sposób na ominięcie korków i szybsze dotarcie do celu. Rower crossowy jest dla tych, którzy pokonują dłuższe dystanse i chcą ten rodzaj rekreacji uprawiać regularnie. Dostępny jest w różnych wersjach – może być wyposażony w kierownicę prostą lub giętą, w zależności od upodobań użytkownika. Rowery crossowe są podobne do trekkingowych, ale różnią się kilkoma elementami. Przede wszystkim nie mają błotników, bagażnika, a zazwyczaj także nóżki, jednak komfort jazdy na nich jest podobny. Dzięki temu, że nie mają dodatkowego wyposażenia, rowery crossowe są zazwyczaj tańsze od trekkingowych.

 

Rower dla początkujących

Rowery crossowe charakteryzują się też lekkością, co w niektórych sytuacjach jest niepodważalną zaletą. Czasem rower trzeba bowiem przenieść, aby ominąć nieprzejezdne miejsce, co w przypadku ciężkiego roweru może okazać się problematyczne. Rowery te są jednak tak skonstruowane, że w razie potrzeby możemy na nich zamontować dodatkowy sprzęt – jak bagażnik, błotnik i wszystkie te elementy, które są w rowerach trekkingowych. Warto zdecydować się na ten rodzaj roweru, gdy dopiero zaczynamy przygodę z tą odmianą rekreacji. Na początku zwykle nie wiemy, czy największą frajdę będzie nam sprawiać jazda po mieście, czy może po górskich i leśnych ścieżkach, a rower crossowy to model uniwersalny. Gdy po pewnym czasie odkryjemy, że jazda po trudnym i górzystym terenie to jest to, co nas najbardziej kręci, wówczas warto przesiąść się na rower górski.