Częste przypadłości sportowców – jak sobie z nimi radzić?

Sportowcy to specyficzna grupa pacjentów, która wymaga specjalistycznego postępowania. W profilaktyce, badaniu i leczeniu częstych schorzeń pomoże lekarz sportowy.

Łokieć tenisisty

Jednym z najczęstszych schorzeń dotykających sportowców jest łokieć tenisisty, który powodowany jest często powtarzanymi ruchami przedramienia i nadgarstka, które prowadzą do ich przeciążenia. Leczenie schorzenia polega przede wszystkim na odciążeniu stawu i regularnej rehabilitacji. Dobre rezultaty przynosi również ostrzyknięcie ścięgna osoczem bogatopłytkowym.

Kolano biegacza

Osoby, u których dochodzi do przeciążenia stawu kolanowego, często skarżą się na kolano biegacza. Schorzenie to może być leczone podczas rehabilitacji, lecz w zaawansowanej fazie wymagane jest leczenie operacyjne, czyli mało inwazyjna artroskopia kolana.

Przychodnia sportowa – Gdańsk, Warszawa

Jeśli zależy Ci na tym, by szybko wrócić do formy i zapobiec kolejnym urazom, skorzystaj z oferty poradni ortopedycznej Rehasport. Gdańsk oraz Warszawa to miejsca, w których znajduje się ta specjalistyczna przychodnia sportowa lecząca zarówno profesjonalnych sportowców, jak i amatorów.