Sport nie kończy się tam, gdzie rodzi się dziecko

Wielu świeżo upieczonych rodziców rezygnuje z wielu swoich aktywności na rzecz malucha. Faktycznie, na początku dzidzia wymaga naszej największej uwagi i czasem nawet mimo szczerych chęci jesteśmy zbyt wyczerpani, aby cokolwiek ze sobą zrobić. Jeśli jednak maluch trochę podrośnie, spokojnie można wrócić do swoich ulubionych sportów – większość z nich możesz bowiem z łatwością uprawiać z dzieckiem!

Jeżeli Twoim żywiołem jest pływanie, stopniowo przyzwyczajaj malucha do wody. Podczas kąpieli polewaj maleństwo wodą, pokazuj, że Tobie woda też sprawia radość i jest to przyjemne. Jeżeli w swojej okolicy masz taką możliwość, zapisz dziecko na zajęcia z pływania od najmłodszych lat – dla bobasów organizowane są też kursy oswajające z wodą, w których dziecko uczestniczy z rodzicem.

Kochasz biegać? Nie zwalniaj! Wybierz za to odpowiedni wózek, który pozwoli Ci na uprawianie joggingu, czyli tak zwany jogger. Ważna rzecz, o której należy pamiętać, to to, że maluch podczas naszego treningu pozostaje w wózku – dlatego należy ubrać go cieplej, niż ubieramy siebie. Przyzwyczajanie dziecka do nowej aktywności najłatwiej zacząć od energicznych spacerów.

Jeżeli uwielbiasz przemierzać życie na rowerze, to również jest dla Ciebie szansa na szybki powrót do ukochanego sportu. Producenci rowerów mają obecnie w swoich ofertach szeroką gamę produktów dla aktywnych, rowerowych rodziców. Pamiętaj jednak, że w foteliku rowerowym siedzieć może jednak dziecko ważące minimum 9 kilogramów, a do tego musi już pewnie trzymać główkę i bez problemu siedzieć samo.