Jak zadbać o kondycję zimą?

Zimowa aura i niższe temperatury nie zachęcają do aktywności fizycznej na świeżym powietrzu. Jak jednak zapewnić sobie niezbędną porcję ruchu i nie stracić formy w ciągu zimowych miesięcy?

Ćwicz
Minimum, na jakie na pewno Cię stać, to codzienna, poranna gimnastyka. Wystarczy 15 minut skłonów, przysiadów i wymachów ramion, by przygotować organizm do aktywności przez cały dzień – często spędzany głównie w pozycji siedzącej. Raz na tydzień możesz zadbać o dłuższą, godzinną gimnastykę. Możesz włączyć skoczną muzykę i wykonywać ćwiczenia w swoim pokoju albo pójść na aerobik do osiedlowego klubu fitness. Rozwiązaniem dla bardziej wymagających jest wizyta na siłowni lub pływanie na basenie.

Spaceruj
Mimo mroźnej pogody możesz odbywać krótkie przechadzki po okolicy, a w weekend udać się za miasto, by pooddychać świeżym powietrzem. Nie dość, że spacery pozytywnie wpłyną na poziom Twojej odporności, to jeszcze pozwolą Ci rozruszać stawy po całym tygodniu spędzanym w biurze. Twój pupil również będzie zadowolony z dłuższego spaceru, nie zapomnij więc zabrać go ze sobą.

Uprawiaj sport
Koniec starego i początek nowego roku to też idealny czas na uprawianie sportów zimowych. Nawet jeśli nie ma śniegu, możesz pojeździć na nartach na sztucznie ośnieżonych stokach. Albo wybrać się na tor saneczkowy w Twoim mieście. Wdrapanie się na górę będzie sporym wyczynem, a zjazd na dół dostarczy Ci wiele przyjemności. W okresie zimowym wiele ośrodków sportowych na swoich terenach organizuje lodowiska. Wystarczy wypożyczyć łyżwy i śmigać na nich po lodowej tafli.

Tańcz
Niedługo po świętach następuje Sylwester. Warto się do niego przygotować, uczęszczając na kurs tańca towarzyskiego. Podszkolisz wówczas swoje umiejętności taneczne, spalisz nieco kalorii podczas samby czy jive’a i zadbasz o sylwetkę, a przy okazji będziesz mieć sporo dobrej zabawy.

W czasie zimowych miesięcy warto dbać o dobrą formę i zapewnić sobie trochę ruchu. Korzystnie wpłynie to nie tylko na Twoje zdrowie i wygląd, ale poprawi się Twoje samopoczucie.