Boxy i bagażniki dachowe – zalety rozwiązania

Niewielki samochód okazuje się zbyt mały na wakacyjny wyjazd? A może po pojawieniu się dziecka masz problem z zapakowaniem wszystkich niezbędnych rzeczy? Rozwiązaniem tych problemów są boxy oraz bagażniki dachowe, z których coraz chętniej korzystają Polacy – szczególnie chętnie są one wykorzystywane do przewozu rowerów. Zanim zdecydujesz się na ich zakup, poznaj bliżej zalety tego rozwiązania!

Dodatkowa powierzchnia bagażnika

Problem zbyt małego bagażnika dotyka wielu właścicieli samochodów osobowych. Jest on szczególnie widoczny w okresie wakacyjnym, kiedy do przewiezienia jest większa liczba bagaży. W takiej sytuacji, dodatkowa powierzchnia umieszczona na dachu pozwala zabrać ze sobą więcej ubrań, akcesoriów,czy też rzeczy niezbędnych do wypoczynku. Bagażniki dachowe doskonale sprawdzają się także przy przewożeniu rowerów.

Prosty montaż

Montaż boksu, czy też bagażnika dachowego nie jest skomplikowany. Z powodzeniem można zadanie to wykonać samodzielnie, wystarczy znajomość podstawowych zasad – tłumaczy właściciel wypożyczalni bagażników rowerowych. Zakładanie bagażnika najczęściej odbywa się za pomocą specjalnych uchwytów i zacisków – nie wymaga to wiercenia otworów, dzięki czemu nie ma potrzeby zakupu dodatkowego sprzętu.

Komfortowe użytkowanie

Boksy oraz bagażniki dachowe są bardzo proste i komfortowe w użytkowaniu. Ich kształt sprawia, że nie są głośne podczas jazdy, a ich otwieranie i zamykanie zajmuje kilka sekund. Dodatkowo, korzystanie z nowoczesnych rozwiązań sprawia, że dodatkowy bagażnik na dachu nie powoduje większego spalania paliwa – czego bardzo obawia się wielu kierowców.

Możliwość wypożyczenia

Kolejną zaletą tego rozwiązania jest brak konieczności zakupu bagażnika. W wielu miastach działa już wypożyczalnia bagażników rowerowych, która oferuje możliwość wypożyczenia bagażnika nawet na kilka dni. Z usług takich firm powinni korzystać przede wszystkim właściciele niewielkich samochodów, którzy lubią od czasu do czasu wyjechać za miasto,by nacieszyć się jazdą rowerem.