Jak wybrać wyposażenie do klubu fitness?

Chcesz poczuć się lepiej i mieć więcej energii? Połącz zdrową dietę, regularny sen i aktywność fizyczną. Zdrowy styl życia wpływa pozytywnie na zdrowie psychiczne i fizyczne. Dodaje energii, pobudza do działania i poprawia samopoczucie. Pamiętaj, że wyposażenie klubu fitness powinno pasować do potrzeb i możliwości ćwiczących. Zobacz, jaki sprzęt cieszy się największą popularnością.

Sprzęt cardio

W każdym klubie fitness powinien się znaleźć podstawowy sprzęt cardio. Obejmuje orbitrek, bieżnię, stepper, rowerek stacjonarny i wioślarz. Nowoczesne urządzenia cardio oferują różnorodne programy. Dzięki temu możesz urozmaicić swój trening.
Orbitrek (trenażer eliptyczny) nie obciąża nadmiernie stawów. Angażuje zarówno górne, jak i dolne partie ciała. Ćwicząc na orbitreku, wzmacniasz układ sercowo-naczyniowy. Możesz też spalić dużą liczbę kalorii w krótkim czasie. Co ważne, możesz dostosować opór i nachylenie do swojej aktualnej formy. Wiele urządzeń eliptycznych kontroluje tętno. W ten sposób możesz zoptymalizować trening.
W wyposażeniu klubu fitness nie powinno też zabraknąć rowerka stacjonarnego i bieżni. Wspaniale wysmuklają nogi i skutecznie wspomagają odchudzanie. Stanowią świetną alternatywę dla ćwiczeń na świeżym powietrzu. Jeśli pogoda za oknem nie sprzyja, zawsze możesz poćwiczyć na urządzeniach cardio.

Mata do ćwiczeń

Do podstawowych elementów wyposażenia klubu fitness na pewno możemy też zaliczyć matę do ćwiczeń. Doskonale chroni kolana, łokcie i kręgosłupa podczas treningu. Zapewnia niezbędną równowagę w jodze. Chroni biodra i plecy podczas pilatesu. Można na niej wykonać wiele ćwiczeń izometrycznych. Nie zajmuje dużo miejsca. Wystarczy ją zwinąć i postawić przy ścianie. Mata piankowa jest odpowiednio twarda, trwała i łatwa do czyszczenia.

Taśmy oporowe

Taśmy oporowe mają wiele zalet. Dlatego wybierając wyposażenie klubu fitness, koniecznie o nich pamiętaj. Są niedrogie i łatwo dostępne. Wspaniale wzmacniają mięśnie. Urozmaicą każdy trening. Warto pamiętać, że taśmy o różnym oporze różnią się kolorem. Doskonale sprawdzą się również podczas rozciągania. Zwłaszcza wtedy, gdy brakuje Ci elastyczności i mobilności. Zwiększają zakres ruchu.