Półkolonie dla dzieci – Łódź i okolice

Wykwalifikowana opieka, rozwój poprzez sport, aktywne spędzanie wolnego czasu, to wyróżniające elementy półkolonii dla dzieci w Łodzi.

Atrakcyjne zajęcia stacjonarne, blisko miejsca zamieszkania, to dobre rozwiązanie osób, którym zależy, by ich pociechy doświadczyły pierwszego, samodzielnego spędzania czasu wolnego poza domem. Jeśli chodzi o półkolonie dla dzieci – Łódź oferuje liczne formy zajęć sportowych, w tym półkolonie piłkarskie. Zamiast skazywać dzieci na godziny spędzone na grach lub oglądaniu telewizji, warto je zaktywizować. Czego możemy spodziewać się po ofercie półkolonii?

Półkolonie dla dzieci – Łódź z piłkarską ofertą

Półkolonie dla dzieci – Łódź organizuje zajęcia tematyczne prowadzone przez wykwalifikowanych trenerów. Są to prowadzący ze specjalizacją piłka nożna lub posiadający licencję trenerską uprawniająca do pracy z dziećmi i młodzieżą. Trenerzy to pasjonaci, którzy oprócz dyscypliny, potrafią dzieciom zaszczepić miłość do aktywności i regularnego obcowania ze sportem. Dzięki nim, program półkolonii w Łodzi staje się wyjątkowy.

Półkolonie dla dzieci w Łodzi, to zarówno inicjatywy prowadzone przez podmioty prywatne, jak i blisko 4000 miejsc w łódzkich placówkach edukacyjnych, które zostały przygotowane dla uczniów szkół podstawowych pod aktywne wakacje w mieście. Zajęcia prowadzone są od pierwszego poniedziałku wakacji. Godziny rozpoczęcia zaczynają się od 7:00 do 9:00, a koniec przewidywany jest na 17:00. Każda placówka edukacyjna oferuje inny program zajęć. Różnorodność ofert ma przyciągnąć uwagę najmłodszych i trafić w ich oczekiwania.

Piłkarskie półkolonie dla dzieci w Łodzi – co gwarantują organizatorzy?

Półkolonie dla dzieci – Łódź wychodzi naprzeciw oczekiwaniom rodziców i przygotowuje najobszerniejszy program dla dzieci w wieku 6 – 13 lat. Co ciekawe, na czas wakacji, nie będzie obowiązywała rejonizacja, tzn. że nie trzeba być uczniem danej placówki, by móc uczęszczać na organizowane w niej zajęcia. Półkolonie dla dzieci w Łodzi to także stosunkowo niewielki wydatek. Od ponad dekady miasto dofinansowuje półkolonie dla najmłodszych, dzięki czemu nie trzeba martwić się o koszty komunikacji miejskiej (uczestnikom przysługuje prawo do bezpłatnych przejazdów), koszty wykwalifikowanego opiekuna, czy wysokie koszty wyżywienia (opłata za obiad to jedyne 10 złotych dziennie).

Podczas półkolonii placówki gwarantują:

  • zajęcia z trenerami,
  • zajęcia na świeżym powietrzu i w hali (w zależności od pogody),
  • spotkania ze sportowcami,
  • pełne wyżywienie – 3 posiłki dziennie,
  • ubezpieczenie NNW,
  • zajęcia są zawsze zgłaszane do Kuratorium Oświaty w Łodzi.

Jak co roku, Łódź stanęła na wysokości zadania. Przygotowane zostały wyjątkowe zajęcia dla najmłodszych, z uwzględnieniem ich zamiłowania do piłki nożnej. Oprócz codziennych zajęć sportowych, dzieci mogą liczyć na pełną opiekę oraz obecność wykwalifikowanej osoby, która będzie pełniła rolę opiekuna grupy.