Rowerzysta zimą

Kolarstwo wydaje się sportem niewymagającym wielkich przygotowań – wystarczy kupić rower i można jechać. Jest to prawda, jednak istnieje również wiele elementów, na które należy zwrócić uwagę, aby uprawianie tego sportu było bezpieczne i komfortowe.

Przede wszystkim należy dopasować swój strój do panującej na zewnątrz temperatury. Latem jest z tym mniejszy problem, bo nawet jeśli nie używamy specjalnych strojów kolarskich, możemy bez problemu jeździć w zwykłej koszulce i spodniach. Jednak zimą powstaje problem, jak się ubrać, aby było jednocześnie i ciepło, i lekko.

Najważniejszym elementem podczas zimnych miesięcy jest kurtka kolarska. Takie okrycie jest zazwyczaj bardzo lekkie, ale jednocześnie zapewniające dużą szczelność – przed wiatrem i wodą. Specjalny krój nie krępuje ruchów i zapewnia wygodę podczas użytkowania.

Kurtka kolarska jest wyposażona dodatkowo w wiele kieszeni, które pozwalają na przechowywanie niezbędnych drobiazgów. Często jedna z tych kieszeni jest przeznaczona na odtwarzacz mp3 ze specjalnym wyjściem na kabelek, co pozwala na słuchanie muzyki.

Producenci nierzadko wyposażają również swoje modele w wiele dodatkowych systemów ułatwiających jazdę na rowerze. Jednym z ważniejszych elementów, które powinna zawierać kurtka dla kolarza, są elementy odblaskowe, które pozwalają kolarzowi na bycie widocznym z dużej odległości. Dzięki temu jazda na rowerze jest dużo bezpieczniejsza.