Runmageddon

Runmageddon to sport najbardziej ekstremalny z ekstremalnych. Na czym polega i czym przyciąga uczestników?

Więcej niż bieg
Pod groźną nazwą kryje się bieg z przeszkodami naturalnymi oraz ustawionymi przez organizatorów. Ich zagęszczenie i różnorodność sprawia, że pokonywanie trasy staje się sprawdzianem kondycji i hartu ducha uczestników. Oraz testem na umiejętność współpracy i zachowania się fair play, gdyż, aby zawodnik mógł pokonać niektóre przeszkody, inny uczestnik musi go podciągnąć lub podsadzić.

Więcej niż sprawdzian kondycji
Intencją pomysłodawców jest, by bieg po torze najeżonym przeszkodami dawał uczestnikom możliwość sprawdzenia swojej wytrzymałości fizycznej oraz psychicznej. By pokonywanie własnych słabości i przekraczanie swoich granic dodawało im pewności siebie w codziennym życiu. Według organizatorów pozytywne wspomnienia i niezapomniane emocje związane z pokonywaniem trasy biegu uskrzydlają zawodników jeszcze wiele tygodni po starcie.

Więcej niż przeszkody
Co zatem czeka na śmiałków, którzy zaryzykują udział w Runmageddonie? Dużo błota i wody, zasieki z drutu kolczastego i ściany o różnym stopniu nachylenia. Jest też wanna pełna lodu, są opony gęsto ułożone na dłuższym odcinku trasy, a także przewody elektryczne pod napięciem – niegroźnym dla zdrowego, dorosłego człowieka, ale i tak lepiej ich nie dotykać. Organizatorzy zawsze przygotowują także sporo lin, za pomocą których trzeba się wspinać, przeprawiać, podciągać i wdrapywać – z edycji na edycję wciąż przybywa zastosowań.

Coraz więcej kilometrów
Osoby chcące rozpocząć swoją przygodę z ekstremalnym torem przeszkód zaczynają od dystansu 3 km, na którym pokonują ich 15. Potem rośnie i długość dystansu, i liczba wyzwań, jakim trzeba sprostać. Na najbardziej odważnych czeka 140 przeszkód na maratońskim dystansie liczącym 40 km. Aby sprostać temu wyzwaniu, można brać udział w treningach organizowanych co jakiś czas w różnych miejscach Polski.

Runmageddon to z pewnością wyzwanie nie dla każdego. Jeśli jednak ktoś chce w nietypowy sposób zdobywać i rozwijać swoją kondycję, a przy tym przeżyć niezapomnianą przygodę – na pewno warto spróbować.