Skuteczna nauka jazdy na nartach

Miłośnicy białego szaleństwa każdego roku z niecierpliwością wyczekują pierwszych opadów śniegu, aby móc udać się w góry i oddać swojej pasji, jaką jest jazda na nartach. Ale zanim rozpocznie się szusowanie, najpierw trzeba nauczyć się, jak jeździć, aby było poprawnie technicznie i przede wszystkim bezpiecznie.

Szklarska Poręba na narty to idealne miejsce do nauki, ze względu na bardzo dobre warunki oraz dużą ilość szkółek narciarskich. U nas mogą uczyć się całe rodziny, zarówno dorośli, jak i dzieci…

Nauka pod okiem fachowca

Jeżeli oczekujemy szybkich efektów, to powinniśmy wykupić lekcje nauki u instruktora. Wiedza i doświadczenie, jakie posiadają instruktorzy w Szklarskiej Porębie jest gwarantem tego, że nabędziemy dobrych nawyków i w krótkim czasie opanujemy technikę. Szklarska Poręba na narty daje możliwość udziału w zajęciach grupowych bądź indywidualnych. Niewątpliwą zaletą nauki indywidualnej jest to, że instruktor całą swoją uwagę poświęca jednej, konkretnej osoby, co przekłada się na natychmiastowe wyłapywanie wszelkich błędów oraz możliwość udzielania wskazówek i korygowanie tego, co wymaga poprawy. Podczas takich zajęć zdobywamy wiedzę nie tylko praktyczną, ale również teoretyczną, a instruktor jest w pełni do naszej dyspozycji, udzielając odpowiedzi na wszystkie nurtujące pytania. Co ważne, indywidualne zajęcia dostosowywane są do umiejętności początkującego narciarza oraz jego sprawności fizycznej, co w grupie bywa czasami niemożliwe.

Przedszkole narciarskie, czyli nauka dla najmłodszych

Na stokach można spotkać już trzyletnie maluchy. Jednak instruktorzy podpowiadają, że najlepszym momentem na rozpoczęcie nauki, jest ukończenie przez dziecko czwartego roku życia. Powodem jest to, że taka pociecha ma już opanowaną koordynację ruchową i chętniej współpracuje… Szkółki narciarskie skierowane do najmłodszych mają wysoko wykwalifikowaną kadrę, która dodatkowo ma podejście do dzieci i wie, jak zachęcić dziecko do nauki oraz uatrakcyjnić mu zdobywanie nowych umiejętności. Idealnymi uczniami są dzieci w wieku przedszkolnym i wczesnoszkolnym, ponieważ szybko chłoną wiedzę, a nauka jazdy przychodzi im bardzo naturalnie, dzięki czemu już po kilku lekcjach mogą zadziwić niejednego dorosłego…

Nie tylko narty

Na koniec warto wspomnieć, że w Szklarskiej Porębie narty to nie jedyna atrakcja i jeżeli komuś będzie mało wrażeń, to może również rozpocząć naukę jazdy na snowboardzie. Nauka według niektórych jest nieco trudniejsza, co wynika z opanowania balansowania ciałem i utrzymania się na desce. Ale kiedy już zdobędziemy te umiejętności, to satysfakcja i frajda są ogromne.

W Szklarskiej Porębie narty to czysta przyjemność i niezapomniane wrażenia!