Uprawiasz sport? Ubezpiecz się!

Dla wielu osób sport to nie tylko hobby, a niemal całe życie i źródło utrzymania. Organizm ludzki niestety ulega kontuzjom, a podczas wyczynowych sportów nie trudno o wypadek. Leczenie i rehabilitację może pokryć odpowiednio dobrane ubezpieczenie.

Ubezpieczenie dla sportowców to jeszcze nowość na polskim rynku. Z roku na rok zwiększa się świadomość ryzyka osób, wybierających wysiłek fizyczny jako źródło dochodu, a co za tym idzie, większą uwagę zwraca się na to, jak skutecznie się ubezpieczyć. Mówi się, że sport to zdrowie, jednak kiedy intensywność i częstotliwość treningów wzrasta, wzrasta też ryzyko kontuzji i wypadków. Odpowiednie ubezpieczenie dla sportowców może pokryć, często bardzo wysokie, koszty rehabilitacji i może pomóc jak najszybciej wrócić do aktywności. Wielu zawodników nie może pozwolić sobie na dłuższą przerwę w karierze- ogranicza ich wiek lub fakt, że jest to ich jedyne źródło dochodu. Dlatego właśnie niezwykle ważne jest, aby zadbać o dobre zabezpieczenia na wypadek nieprzewidzianych sytuacji.

Rodzaj i wysokość tego typu ubezpieczenia muszą być przede wszystkim dopasowane do zawodnika. Tego jak duże podejmuje ryzyko, jak wiele może stracić ulegając kontuzji i także tego, w jakich konkurencjach uczestniczy. Od uczestników prestiżowych imprez sportowych wymaga się posiadania odpowiednio wysokiego ubezpieczenia, niekiedy od niego jest uzależniony udział zawodnika w prowadzonej konkurencji. Ubezpieczenie dla sportowców to nie tylko polisa dla zawodowców- regularnie trenujący amatorzy także decydują się na tego typu zabezpieczenie, choć zwykle o niższej wartości.

Zapisując siebie lub dziecko do klubu sportowego, warto zwrócić uwagę na to, jakiego rodzaju ubezpieczenie oferuje nam stowarzyszenie. Zwykle są to podstawowe polisy o minimalnej wartości, dlatego warto zadbać o dodatkowe składki. Istotne będzie także to, co konkretnie obejmuje ubezpieczenie- może dotyczyć jedynie jednej formy aktywności fizycznej bądź obejmować też inne sytuacje.

Jeśli regularnie trenujesz, warto przejrzeć oferty towarzystw ubezpieczeniowych, które dotyczą ubezpieczeń dla sportowców. Polisa może obejmować jedne zawody, jeden miesiąc czy cały rok – wszystko to, byś mógł swobodnie cieszyć się sportem.