Jak wybrać siłownię dla siebie?

Wiele osób, które wybierają się na siłownię ma obawy, że pierwsza wizyta może być bardzo stresująca. Wydaje im się, że będą oceniani przez innych ćwiczących o większym doświadczeniu, a nawet, że ktoś może wyśmiać ich sposób ćwiczenia. Pierwszych odwiedzin na siłowni obawiają się szczególnie osoby z dużą nadwagą. Są przekonani, że będą się bardzo wyróżniać. Co zrobić, aby wybrać odpowiednie dla siebie miejsce ćwiczeń, tak aby nie zniechęcić się po pierwszej wizycie?

Siłownia osiedlowa czy sieciowa
Siłownie można ogólnie podzielić na te sieciowe i osiedlowe. Siłownie na osiedlu mają tę przewagę, że nie mamy do nich daleko, a co za tym idzie, nie będziemy musieli jechać do nich przez pół miasta. Ich minus jest jednak taki, że często mają nieprzyjemne opinie. Wiele osób uważa, że są głównie miejscem spotkań osiedlowych osiłków. Zanim zatem zdecydujemy się na odwiedziny w takim miejscu, przeczytajmy opinie o nim zamieszone w internecie lub popytajmy sąsiadów o nim myślą. Siłownie sieciowe są raczej postrzegane jako miejsca bardziej ekskluzywne. Powinniśmy się tam wybrać szczególnie, jeśli posiadamy karty partnerskie typu multisport, które są często wydawane przez pracodawców. Pozwolą one korzystać z siłowni nawet za darmo.

Siłownie dla kobiet
Wiele kobiet wstydzi się ćwiczyć przy mężczyznach, gdyż obawiają się, że im nie dorównają lub też że będą narażone na nieprzyjemne zaczepki z ich strony. Aby zachęcić je do ćwiczeń, w wielu miastach powstają siłowanie przeznaczone tylko i wyłącznie dla kobiet. Często są one utrzymane w kobiecych kolorach, a także oferują zajęcia, które są najlepiej dopasowane do damskich potrzeb. Skupiają się na ćwiczeniach na uda, brzuch i pośladki. Takie miejsce na pewno spodoba się osobom nieśmiałym i obawiającym się, że na siłowni będzie zbyt dużo mężczyzn.

Cena, oferta i godziny otwarcia
Wybierając siłownię musimy też patrzeć na aspekty praktyczne. Jeśli nie posiadamy karty sportowej od pracodawcy, musimy porównać ceny karnetów w różnych obiektach. Najlepiej zrobić to za pośrednictwem internetu. Oprócz tego sprawdzajmy co dokładnie zawiera opłacony przez nas karnet i jak bardzo rozbudowana jest oferta. Bierzmy też pod uwagę godziny otwarcia siłowni.