Aqua fitness – sposób na poprawę sylwetki i samopoczucia

Nie przepadasz za ćwiczeniami na siłowni? Nie każdy musi być także pasjonatem zajęć fitness typu aerobik. Jedno jest natomiast pewne: każdemu przyda się regularna porcja ruchu, dlatego warto znaleźć dla siebie dyscyplinę, której uprawianie wiąże się dla Ciebie z przyjemnością.

Jeśli siłownia nie jest dla Ciebie, a regularne bieganie również nie przynosi Ci satysfakcji, wypróbuj sporty wodne. Nie chodzi tu rzecz jasna o nurkowanie czy pływanie synchroniczne – przy większości zajęć fitness w wodzie wcale nie musisz umieć pływać. Możesz zdecydować się na aerobik w wodzie z wykorzystaniem dodatkowych elementów lub bez nich: to zajęcia, podczas których w rytm muzyki wykonujesz wiele klasycznych ćwiczeń… w wodzie. W zależności od poziomu będzie to woda sięgająca do pasa lub głębsza, dlatego ten typ zajęć będzie doskonałą propozycją dla osób, które nie potrafią pływać.

Popularny spinning, czyli jazda na rowerze stacjonarnym również doczekał się wodnej wersji; rowery wodne są ustawione na takiej głębokości, by woda sięgała uczestnikom mniej więcej do pasa. W zależności od ćwiczenia pedałuje się na siedząco lub stojąco, a dynamiczna muzyka nadaje ćwiczeniom rytm. Możesz wybrać także specjalne zajęcia rozciągające, które zawierają ćwiczenia na kręgosłup. Aqua fitness jest polecany przede wszystkim tym osobom, które nie mogą uprawiać tradycyjnego sportu z powodu problemów z kręgosłupem lub stawami, jak również osobom z dużą nadwagą.