Wycieczki jednodniowe Zakopane

Zakopane jest wspaniałe i ma naprawdę wiele do zaoferowania. Czasami jednak dobrze jest zrobić przerwę od pieszych wędrówek i odkryć coś nowego. Świetnym pomysłem są wycieczki jednodniowe, Zakopane jest doskonałym punktem startowym!

Zakopane – wycieczki jednodniowe do europejskich stolic

Z Zakopanego można wybrać się na zwiedzanie europejskich stolic. Zaledwie kilka godzin jazdy dzieli Zakopane od Wiednia, Pragi czy Budapesztu. Wycieczka do stolicy Austrii daje możliwość podziwiania Pałacu Schönbrunn, Opery, Parlamenty, Ratusza czy Teatru Zamkowego. Z kolei wizyta w Budapeszcie to okazja do zobaczenia Zamku Królewskiego, Alei Andrassego, Wzgórza Gellerta i wielu, wielu innych. Ceny takich jednodniowych wycieczek są bardzo atrakcyjne. W programie zawsze oprócz zwiedzania znajduje się czas wolny, który można dowolnie wykorzystać.

Wycieczki na Słowację

Świetnym sposobem na poznanie naszych południowych sąsiadów są wycieczki jednodniowe. Zakopane leży bardzo blisko słowackiej granicy, a biura podróży mają bardzo bogatą ofertę wyjazdów na Słowację właśnie. Na Słowacji można się zrelaksować w jednym z wielu kompleksów termalnych, np. w Oravicach, w Aqua City w Popradzie czy w kąpielisku Vrbov. Dużą popularnością cieszą się też wyjazdy do Tatralandii, największego termalnego parku wodnego w środkowej części Europy.

Wycieczka jednodniowa na Słowację to także doskonały wybór dla miłośników natury i pięknych widoków. W jeden dzień można poznać Słowacki Raj, jeden z najpiękniejszych parków narodowych w Europie. Można wybrać się też na odkrywanie jaskiń, m.in. Jaskini Bielskiej czy Jaskini Dobszyńskiej Lodowej. Nowością jest wycieczka do Bachledovej Doliny, w której znajduje się ścieżka w koronach drzew.

wycieczki samochodem

Odkryj Polskę z Zakopanego!

Jednak z Zakopanego można też wybrać się na wycieczki w naszym kraju. Najczęściej wybieraną jest zdecydowanie spływ Dunajcem. Jest to atrakcja, której nie można ominąć będąc w tej części Polski. Malowniczy przełom Dunajca gwarantuje wspaniałe widoki. Na spływ można wybrać się tradycyjnymi tratwami flisackimi. Podczas spływu flisacy zabawiają opowieściami. Dla osób o mocnych nerwach przygotowano rafting po Dunajcu, w specjalnych pontonach. Jest to opcja dla tych, którzy lubią poczuć odrobinę adrenaliny.

Z Zakopanego w jeden dzień można odwiedzić też Kraków, Oświęcim i Wieliczkę. Dla spragnionych relaksu przygotowano wycieczkę z wizytą w Aqua Park Kraków. Wycieczki jednodniowe świetnie sprawdzą się dla rodzin z dziećmi. Dla najmłodszych przygotowano wycieczki do Parku Miniatur w Inwałdzie, Dinozatorlandu w Zatorze czy do Energylandii w Zatorze.