Dlaczego szybko rozpoczęta rehabilitacja ma znaczący wpływ na nasze zdrowie?

Prowadząc aktywny tryb życia, musimy zdawać sobie sprawę z tego, że niezwykle łatwo o kontuzję. Wiele osób bagatelizuje tę sprawę i nie udaje się po pomoc w przypadku doznania urazu. Dlaczego tak ważna jest szybko rozpoczęta i właściwa rehabilitacja oraz gdzie się na nią udać?

Do wesela się zagoi?

Często powtarzamy słynne powiedzenie naszych rodziców i dziadków, uznając, że nie warto zawracać sobie głowy rehabilitacją. Niekiedy również udajemy się po pomoc dopiero wtedy, gdy nasz uraz jest w zaawansowanym stadium i często powrót do sprawności trwa o wiele dłużej. Odwlekając rehabilitację, możemy nawet narazić swoje zdrowie na nieodwracalne straty. Zwlekanie z pójściem do rehabilitanta jest rzadsze wśród sportowców, którym szczególnie zależy na zdrowiu i sprawności fizycznej. Osoby, które zawodowo nie zajmują się sportem, są mniej chętne do podjęcia szybkiej współpracy z rehabilitantem.

Im szybsza reakcja, tym krótsza rehabilitacja

Nie ulega wątpliwości, że szybka reakcja na kontuzję oznacza krótszy okres powrotu do sprawności. Uraz powinien niezwłocznie obejrzeć lekarz ortopeda lub lekarz pierwszego kontaktu, który oceni stopień uszkodzenia i skieruje nas do odpowiedniego specjalisty. Jeśli mamy do czynienia z ostrym i rozległym bólem, który powraca przy wykonywaniu najmniejszych czynności, czym prędzej zorientujmy się, gdzie w naszej okolicy znajduje się profesjonalna poradnia ortopedyczna. Poznań, Warszawa, Gdańsk i Konin to miasta, w których mieści się specjalistyczna przychodnia rehabilitacyjna Rehasport, gdzie najlepsi polscy lekarze profesjonalnie podchodzą do każdego pacjenta, proponując mu kompleksową pomoc na światowym poziomie.

Przychodnia rehabilitacyjna Rehasport

Przychodnia ortopedyczna Rehasport to klinika, w której współpracują ze sobą lekarze różnych specjalności, takich jak ortopedia, radiologia, chirurgia, fizjoterapia, psychologia, dietetyka i wiele innych. Dzięki nowoczesnemu podejściu do leczenia, w klinice rehabilitacyjnej Rehasport pacjent otrzymuje kompleksową pomoc i w krótkim czasie odzyskuje sprawność fizyczną. Ważne, aby w trosce o swoje zdrowie wybierać miejsca o wysokiej renomie, gdyż korzystając z amatorskiej pomocy ortopedycznej, możemy sobie niestety zaszkodzić. Profesjonalna pomoc rehabilitacyjna znacznie zmniejsza ryzyko kolejnego urazu, a szybkie zgłoszenie się do rehabilitanta skraca okres rehabilitacji. W Rehasport oferowana jest zarówno rehabilitacja ortopedyczna, jak i sportowa, neurologiczna i dziecięca. Rehabilitacja w Rehasport odbywa się przy wykorzystaniu najlepszej jakości sprzętu i narzędzi, takich jak narzędzia pomiarowe oceniające siłę mięśniową. Wyposażenie sal rehabilitacyjnych jest na światowym poziomie i podobny sprzęt używany jest w najlepszych światowych klinikach. Profesjonaliści z Rehasport konsultują ze sobą plan rehabilitacji i uwzględniają indywidualne potrzeby każdego pacjenta, nie trzymając się kurczowo schematów. Dzięki temu pacjent otrzymuje przygotowany specjalnie dla niego profesjonalny zestaw ćwiczeń mający pomóc mu powrócić do pełni sił.